İlhan İrem


Ölümsüz Ozan: İlhan İrem


Bu yıl, müzikte 35inci yılını kutlayan İlhan İrem ve yıllardır en ince detaylarına kadar özenle çalışarak oluşturduğu müzikal yolculuğu hakkında detaylı bilgiler ve yorumlar içeren “Ölümsüz Ozan: İlhan İrem” isimli kitap, bu yolculuğu tek başına irdelemiyor. Bütün yolculuğunu çoklu anlamlarıyla ortaya çıkaracak ayrıntıları kadim metinlerden yararlanarak yorumluyor.
Hayatıyla ilgili önemli ayrıntıları, şarkılarında anlattıklarının arka planlarını merak edenlerin, felsefi ve mistik anlatımlarına ışık tutacak çeşitli metinlerle İlhan İrem okumaları yapmak isteyenlerin ilgiyle okuyacakları “Ölümsüz Ozan: İlhan İrem” Ekim 2008’de okuyucuyla buluşuyor. İlhan İrem gerçeğine bütüncül bir bakış için…

Kitapla ilgili detaylı bilgi, http://www.olumsuzozan.com/ web adresinden edinilebilir.
Arka Kapak Metni


Ölümsüz Ozanın müziğini dinleyenler, Anka kuşunun yolculuğuna tanıklık eder, Simurg’un kanat seslerini duyar. Zihinlerin bilinmeyen dehlizlerinde yankılanır Orfeus’un ezgisi…
Yol boyunca toprağa, suya, uzaya serptiği tohumların - şarkıların izine düşenler, içsel koridorlarının çıkış kapılarını aralar, sonsuzluklara kanat çırparlar. Çünkü şarkıları yalnızca müzikal yetkinliğinin dışa vurumu değil, onlara kulak verenlerin kâinatlara yelken açtığı limanlardır.


Bu kitap, safiyane hissedişlerle ve yaşanan yürek büyüleriyle anlamların çok ötesine erişen şarkılardaki anlatıların; kadim öğretilerde, din kitaplarında, dünyanın ayrı ayrı köşelerinde ortaya çıkmış mitolojilerde izlerini sürmektedir. İlhan İrem’in hayat öyküsünden yola çıkarak, 35 yıllık sanat hayatında oluşturup geliştirdiği felsefenin ipuçlarını araştırmaktadır.

Kitaba dair paylaşımlar için tıklayınız.

"Ölümsüz Ozan: İlhan İrem" kitabının yazarlarından Hakan Taştan, 18 Ekim 2008 günü Açık Radyo'da Naim Dilmener'in konuğuydu. Programın ses kayıtları için tıklayınız.

0 Kişi Yaladı :

Yorum Gönder

.

.

Öpücük