Maurizio Bianchi | Siegmar Fricke ‎– Stroma~Konkret (Monochrome Vision, 2006)

Tracklist

1 Keratoplastie (Für Transversale Magnetbandakzeleration, Sensorisches Klavier Und Konkrete Mechanik) 29:57

2 Distrofia Atonale (For Paralysed Aritmia, Nuclear Ambience And Anamorph Tone-Pigments) 11:15

3 Dissonanza Sclerotica (For Polineuropathic Surface, Piano Edematosa And Opaque Microsections) 23:53
Evdeydim..
Bugün, bilgisayarda, klasör düzenleme işlemine daha yeni girişmiştim ama öncesi; değerli bir arkadaşıma, bazı albümleri bana alması için, yurt dışı alışverişlerinde deneyimli de olduğundan Discogs'dan, diğer albümlerin yanında, bu albümü de istemiştim ama albümün sound içeriği hakkında neredeyse hiç bilgim yoktu ve kendi kendime sürprizler yapmayı seviyordum. Albümler, 1 ayda anca elime ulaştı ve şimdi dinleme zamanıydı. Kaldığımız yerden devam; bilgisayarda işlemleri yaparken, albümün müzik setinde çalmaya başlaması henüz çok yeniydi. 5 Dakika anca olmuştu ki; birden şuurumu yitirdiğimi farkettim! Gözlerim kapanıyor ve şuursuzca elim başka yöne, boynum da yana kayıyordu.. Bunu farketmem, bir süre sonra olacaktı. Daha sonra, gözlerimi çok iyi açamadığımı ve açmaya çalıştıkça kapandığını farkettim. Albüm, hiç durmadan devam ediyordu..
Yataktaydım..
Kısa bir süre sonra, albümün beni iyice içine çektiğini ve bir nevi, trans haline soktuğunu farkettim.. Pause yada stop yapamıyor ve beynime bir şeylerin çakıldığı hissiyatı gitmiyordu.. Kendime geldiğim de yada biraz olsun kendime geldiğimde, yataktaki her şeyi yere bıraktım ve kendimi de yatağa.. Gözlerim ve bedenim aşağıya doğru akıyor gibiydi sanki.. Halüsülasyon şeklinde rüyalar görmeye başladım ve bir yandan da albüm kulaklarımda gelip, gidiyordu.. Sesler, bir boşluktan yankılanıyor gibiydi ve devam etti.. Tamamen kendime geldiğim de, albüm, neredeyse bitmek üzereydi ve yataktan kalkamadan, öylece, müzik setinden gelen sesleri dinledim.. Hipnotikleştirilmiş bir tutam zevceydim .. evet; gülmeyin.

1955, İtalya doğumlu Maurizio Bianchi ve 1968, Almanya doğumlu Siegmar Fricke'nin bir ortak yapımı bu albümü, Rus müzik yapım şirketi olan Monochrome Vision, 30 Aralık Cumartesi, 2006 tarihinde, sınırlı sayı da; dünya geneline 500 tane olarak tasarladı ve bu albümün, orjinal 1 kopyası da bende.. Mutluyum.
Albümü, 3. defa dinlediğim de farkettim ki; toplam 3 track olan bu albümde ki favorim, sanırım hepsi.. Çünkü, albümde ki 3 kayıtta, ortak ama ayrı bir dünyaya sokuyor beni. Huzursuz bir huzur bu! Kesinlikle böyle..
Şunu söylemem gerek; albüm, pek çoğunuza göre değil.. Daha 5. dakikada, dinlemeyi kesebilir ve sinirlerinizin boşaldığını, ayak tırnak uçlarınıza doğru hızla ilerlediğini ve boğulduğunuzu hissedebilirsiniz. Hatta, eğer CD formatını gaza gelip, dinlemeden bir şekilde edinirseniz de, 5. dakika sonrası CD'yi ortadan ayırmak,müzik setinize kafa atmak ve kendinizi duvarlara çarpa isteğiniz de oluşabilme ihtimalleri arasında olduğunu söyleyeyim.. Deneysellikte, açık ara 1. gelen albümler bile size tırıst geliyorsa, o zaman sorun yok.. Çok fazla Experimental albüm dinledim bu zamana kadar ama bunun tadı bir başka gerçekten.. Anlatmak istediklerimin hepsinden yarısı bu kadar. Merak edenler, zaten yolu bir şekilde bulur. 
Bu, yazı kendime bir notttur.

Ölümcül yanının güzelliğini hissedebilenlere; el sallamalarım tavan.

0 Kişi Yaladı :

Yorum Gönder

.

.

Öpücük