ALAN COURTIS / BATUR SONMEZ
TRansmit// sunar : SIGNALS FROM OUTSIDE # 31
experimental electronic noise music events - istanbul 
Deneysel Elektronik Noise Müzik Konserleri

Ülkemizde, günümüz elektronik, deneysel, noise ve avant-garde müzikleri adına yaptığı çalışmalarla tanınan, TRansmit Müzik, hazırladığı 31. gecede, Arjantin’den ünlü deneysel müzisyen Alan Courtis’i konuk ediyor. 
Signals From Outside, yurtdışından gelen müzisyenlerle yapılan canlı performans etkinliklerini kapsayan bir proje, konserler dizisinin otuzbirincisi, ülkemize ilk kez gelecek Alan Courtis ile sürüyor. Bu etkinliklerin temel amaçları arasında, yurtdışında, bu alanda çalışma yapan nitelikli müzisyenlerle, Türk müzisyen ve dinleyicilerini buluşturmak ve ortak bir paylaşım alanı yaratmak, önemli yer tutmaktadır.

TRansmit Music as known as the curator/organizer of electronic, experimental, noise and avant-garde music events in Turkey. It will be hosting Alan Courtis who is an experimental musician from Argentina in the 31st event. Signals From Outside is a project involving live performances of musicians from all over the world. The main aim of this project is to create meeting point for a cultural and artistic exchange between musicians from abroad and Turkish musicians/audiences.


ALAN COURTIS:
1972 ‘de Arjantin, Buenos Aires ‘de doğan Alan Courtis, ses sanatı, drone, noise, doğaçlama, elektro-akustik müzik alanlarında çalışmalar yapmaktadır. Sanatçı, ünlü “Reynols” grubunun da kurucu üyesidir. Courtis, güçlü deneysel duyularla, hazırlanmış sesler, saha kayıtları, bant manipülasyonları, synthesizerlar ve geleneksel enstrümanların (akustik ve elektrik gitar) yanı sıra kendi yaptığı ilginç müzik aletlerinin de yüksek teknikle kullanıldığı bir müzik oluşturmuştur. Sanatçı, filmler için müzik besteleri yapmıştır. Ayrıca, Merzbow, Lee Ranaldo, Jim O’Rourke, Phill Niblock, Otomo Yoshihide, Zbigniew Karkowski, Mattin, Makoto Kawabata, KK Null, Daniel Menche gibi bir çok müzisyenle ortak çalışmaları vardır.
ALAN COURTIS:
Alan Courtis was born in 1972 in Buenos Aires. He has been working in the field of sound-art, electro-acoustic music, drone, noise improvisation and composition. He was a founder member of Reynols. His music always has strong experimental sense and usually based on high-skilled techniques of prepared sound, tape manipulations, processing of field recordings, live electronics, objects, cymbals, synthesizers, computer tools, playing traditional (both acoustic and electric) instruments as well as self-built, strange and unusual instruments (eg. unstringed guitar). Courtis has composed music for films and has collaborated with musicians like: Merzbow, Lee Ranaldo, Jim O’Rourke, Phill Niblock, Otomo Yoshihide, Zbigniew Karkowski, Mattin, Makoto Kawabata, KK Null, Daniel Menche, etc.
www.myspace.com/courtis
http://en.wikipedia.org/wiki/Anla_Courtis


BATUR SÖNMEZ:
Çağdaş müzik ve sanat çalışmalarına, 1998 yılında başlayan, Batur Sönmez, deneysel, elektronik, endüstriyel, noise müzik alanında yaptığı çalışmalarla, tüm dünyada tanındı. Japonya'dan İspanya'ya, Rusya'dan Lübnan'a, dünyanın bir çok ülkesinde çeşitli festival
ve konserlere katıldı. Sanatçı, bir çok farklı müzik projesi yanında, multimedya, görsel-işitsel, ses ve video sanatı çalışmaları da yapmaktadır.
BATUR SÖNMEZ:
Batur Sönmez began his contemporary music and art works in 1998. In following years, He became well known all over the world with his experimental, electronic, industrial, noise music projects. From Japan to Spain and from Russia to Lebanon, He participated in various festivals and concerts in many countries of the world. Next to a lot of different music projects, he works on contemporary arts such as multimedia, audio-visual, sound art, video art, etc.
www.facebook.com/batursonmezofficial

Bu etkinlik, büyük sanatçı Marcel Duchamp’a itaf edilmiştir.
This event was dedicated to the great artist Marcel Duchamp.

Ücretsiz giriş.
FREE ENTRANCE.

0 Kişi Yaladı :

Yorum Gönder

.

.

Öpücük