4 Aralık: The Clientele / Bronx Pi Sahne'de!2 Ekim Cumartesi günü olucak olan bir konser haberi içimi cizz etmişti ve benim o gün, doğumgünümdü! Ama ne yazik ki parasal olumsuzluklardan dolayi gidememiştim olucak olan The Clientele konserine.. Keşfettiğim 2005 dönemini hatirladikça hüzünlenir hala içim.. Askerden gelmiş ve resmen müziğe aç gelmiştim.. Koca 15 ay idi çekilmez olan ama yeni keşiflere öyle bir atlamiştim ki.. hiç olmadiğim kadar bir oburluktaydim ve The Clientele resmen ilaç gibi gelmişti bünyeme.. derken, yillar sonra Türkiye'de konser vericeklerini görünce "Bugünleri de gördük ve göreceğiz herhalde kanli, canli.." demiş ve o lanet; pis kokulu kağit parçalarindan cebim de olmadiği için gidememiştim.. Tipki, sekiz senedir konserlerine gitmek için beklediğim ve geçtiğimiz günler içerisin de İstanbul'a gelen ve bu sefer, benim de İstanbul'da olduğum bir anda olan The Notwist konseri ve cabasi olan Lali Puna konseri gibi.. Öyle aci bir şey ki o his.. bilirsiniz.. Ama 2 Ekim Cumartesi günü olucak olan konserin bir ileri tarihi olan; 4 Aralik Cumartesi günü olucak olmasi haberiyle birlikte, bazilarimiz için havaya uçmaya ve ziplamaya neden olduğu da bir aşikardir..

Ve ciddi anlam da şaşirtici bir şey olup, The Clientele tekrar İstanbul yollarina düşüyor ve tarihi bu sefer 4 Aralik oluyor hem de yine ayni mekan da; yani Bronx Pi Sahne'de ve yine bir Cumartesi gecesi ateşin de.. İndie Pop tabanli, Psychedelic sürtüşmeli, hatta Slowcore'da göz kirpan, Dream Pop'li, Twee Pop anlari bile olan ama hafif geceli, şuh ve naif temsilcilerinin, plak cizirtili vokal kayitlarini her daim müzik çalarlarimiz dan dinleyen; biz The Clientele severler, bu sefer, gerçekten canli görebilmek adina, 4 Aralik gecesi, Bronx Pi Sahne önün de ki yerimizi alalim diyorum! Kaçirilmaz firsat.. Benden söylemesi.. Gözlerden akicak damlalarin bazen tek sahibi onlardi.. Anlatilamadi, yaşandi.. The Clientele.. Başinizi sevdiceğinize yaslayipta yada onu düşünerek dinlemek kadar güzeli var mi.. Değil mi ?

The Clientele müziğiyle hiç tanişmayanlar için aşaği da paylaştiğim videolara göz atmanizi temenni eder, heyecanimiza ortak olmanizi dilerim.. Böyle kayit tekniği pek olmadi.. kulak kabartiniz!0 Kişi Yaladı :

Yorum Gönder

.

.

Öpücük