SIGNALS FROM OUTSIDE # 30

TRansmit// sunar : SIGNALS FROM OUTSIDE # 30

experimental electronic noise music events - istanbul 
Deneysel Elektronik Noise Müzik KonserleriÜlkemizde, günümüz elektronik, deneysel, noise ve avant-garde müzikleri adına yaptığı çalışmalarla tanınan, TRansmit Müzik, hazırladığı 30. gecede, Japonya’dan iki önemli avant-garde müzisyeni konuk ediyor. 
Signals From Outside, yurtdışından gelen müzisyenlerle yapılan canlı performans etkinliklerini kapsayan bir proje, konserler dizisinin otuzuncusu, Japon öncü müzisyenler, Sabu Toyozumi ve Fumihico Natsuaki sürüyor. Bu etkinliklerin temel amaçları arasında, yurtdışında, bu alanda çalışma yapan nitelikli müzisyenlerle, Türk müzisyen ve dinleyicilerini buluşturmak ve ortak bir paylaşım alanı yaratmak, önemli yer tutmaktadır. 

TRansmit Music as known as the curator/organizer of electronic, experimental, noise and avant-garde music events in Turkey. It will be hosting tow avant-garde musicians from Japan in the 30th event. Signals From Outside is a project involving live performances of musicians from all over the world. The 30th of the series will continue with Sabu Toyozumi and Fumihico Natsuaki performance in Turkey. The main aim of this project is to create meeting point for a cultural and artistic exchange between musicians from abroad and Turkish musicians/audiences.

Sabu Toyozumi: 
Japonya’nın gelmiş geçmiş en önemli free jazz, avant-garde davulcularından, Sabu Toyozumi, 1943 yılında doğdu. 1965 ‘de profesyonel müzik kariyeri başlayan müzisyen, ilkin rock grubu Samurais ‘e katılır. 1969 yılında ise Sabu Toyozumi ’nin free jazz, doğaçlama üzerine müzik çalışmaları başlar. İzleyen yıllarda, Anthony Braxton, John Russell, Evan Parker, Peter Brötzmann, Keiji Haino, vb. uluslararası müzisyenle ortak çalışmalar yapar. Ayrıca, Toyozumi bir çok müzik çalışmalarının yanı sıra, öncü Japon noise grubu, Hijokaidan ‘da da davul çalmaktadır. 

Fumihico Natsuaki - Hico: 
Müzik dünyasında Hico olarak tanınan Fumihico Natsuaki, melodika, çene arp, overtone flüt, perküsyon, vb. birçok etnik müzik aletini çalan bir multi-enstrümantalistir.
Hico melodika da benzersiz ve epik bir çalma tarzı icat etti. Çalarken, dairesel nefes tekniğini ve her iki elini de kullanan müzisyen, bulduğu tekniklerle kesinlikle diğer müzisyenlerin önüne geçer. Sanatçı, 2011 ‘de büyük ilgi gören ilk Avrupa turunu yapar.

Batur Sönmez: 
Çağdaş müzik ve sanat çalışmalarına, 1998 yılında başlayan, Batur Sönmez, deneysel, elektronik, endüstriyel, noise müzik alanında yaptığı çalışmalarla, tüm dünyada tanındı. Japonya'dan İspanya'ya, Rusya'dan Lübnan'a, dünyanın bir çok ülkesinde çeşitli festival ve konserlere katıldı. Bir çok farklı müzik projesi yanında, multimedya, görsel-işitsel, ses ve video sanatı çalışmalarıda var.


Bu etkinlik, Japon öncü besteci Takehisa Kosugi‘ye itaf edilmiştir. 
This event was dedicated to Japanese pioneer composer Takehisa Kosugi.

0 Kişi Yaladı :

Yorum Gönder

.

.

Öpücük