Red Abizianas - Ohm Society (Müzik Hayvanı, 2014)Uzun zaman; ama çok uzun zamanlar oldu bir albüm hakkında yazmayalı. Eskisi gibi böyle eylemlere giriş(e)miyorum, Aslında, girmek istiyorum herhangi bir albümü dinlerken ama bir şeyler beni durduruyor ve içine hapsediyor. Çıkamıyorum..

Müzik Hayvanı, iyice abanmaya başladı yeni albüm basma konusun da. Seviniyorum. Hem de çok.. Yine geçtiğimiz saat, gün ve haftalar için de bir albüm yayınlandılar ki; haftalar öncesinden minik haberini almıştım. Küçük ve dinlediğiniz müzik, hayat görüşü yada görünüş itibari ile zıt ötesi bir kasaba da yaşamanın verdiği buhranlık, başımı döndürmeye devam ediyor ve ediyordu ki; Müzik Hayvanı'nın ana gövdesi olan Eray Düzgünsoy, uğraş vererek, bana güzel bir paket yolladı. İçerik üzerine hiç bilgi vermemesi, benim de işimi geldi; süprizleri hep severim..

Paketi açınca, elime gelen kapağa baktım ama dikkatlice hiç bir yazısını okumadım. Bilerek. Çünkü bu durum, müzik setin de albümü dinlerken, bende yaratacağı etkiyi, kendi kendime ölçmeye yarayacaktı. Yaradı da, evet. Dinledim ve sonra bir daha dinledim ve sonra bir daha. Ardından bir daha, iki daha dinledim. 4 Kayıtlık bir albümdü bu ve ismi "Ohm Society". Proje adı olarak seçilen isim "Red Abizianas". Albümün, ismin ve diğer geri kalan faktörleri yaratan beynin sahibide Sarp Keskiner.. Müzikal yanını ve müzik adamlığına soyunmuş olan yanlarını bilenler iyi bilir. O yüzden, tekrarlara atlamanız yerine, biraz daha fazla araştırmanızı öneriyorum Sarp Keskiner ve albümün kendisi hakkında. 

Her şeyi bir anda öğrenmek, tüketmenin, başlıca da olayı aslında ama sadece bana göre tabii. Albümün masalımsı yanını, 2. şarkıdan itibaren daha iyi algılıyoruz ama tabii yine dinleyiciden, dinleyiciye değişir elbette notunu düşmek kaydıyla. Tür, tarz vb. konular hakkın da pek de bilgi vermek istemiyorum. Sınırlarınız ve bahsedeceğiniz başka dinleyicilerin sınırları hakkında da..; bunları unutalım. Sonra ise 3 ve 4 geliyor derken albüm bitiveriyor. Sonra tekrar başa, sonra bir daha, daha da başa alınabilecek kadar da tekrarları sevdiriyor sevenine. Farkedeceksiniz.

Albüm, baştan sona LEZİZ.. 
Rüyasal boşluğumun görünmeyen ipi ise "Ebe Roswell".

Sarp Keskiner'e böyle bir albümü ürettiği için, Eray Düzgünsoy'a da, böyle bir albümü yayınladığı için...
Albümü dinlemek için / Listen: Red Abizianas - Ohm Society

Albümü edinmek için mekanlar: / CD

0 Kişi Yaladı :

Yorum Gönder

.

.

Öpücük